styl japonski

Styl japoński

Do popularnych stylizacji pomieszczeń domowego użytku zaliczyć należy przede wszystkim styl japoński. Jest to model aranżacji, który opiera się przede wszystkim na minimalizmie ale w bardzo wyszukanym, stylowym wydaniu. Jest to piękno ale w niesamowicie ekologicznej, bardzo naturalnej postaci, co okazuje się wyrazem poszanowania dla natury. Musimy wiedzieć, że w stylizacji na wzór japoński dominuje przede wszystkim prostota, która opiera się zwłaszcza na estetyce raz schludności.
Warto wiedzieć, że meble są niesamowicie ozdobne oraz sięgają w swej stylowej estetyce i charakterystycznej konstrukcji przede wszystkim okresu sześciuset lat temu, kiedy to tworzone były specyficzne świątynie buddyjskie dla mnichów. Warto wiedzieć, że to właśnie na kanwie tejże stworzone są współczesne gabinety japońskie, jakie maja sprzyjać konstruktywnej pracy w relaksie oraz spokoju. Należy również dostrzec, że ten ascetyczny wystrój nie jest natomiast równoznaczny z wystrojem ubogim. Warto wiedzieć, że Japończycy są niesamowicie przywiązani do tradycji i zwyczajów, które kultywują od lat, dlatego też w ich mieszkaniach i domach przede wszystkim występują meble takie jak stół, które są niezbędne, stanowiąc centrum pomieszczenia.
Przy tym niskim stole, charakterystycznym dla domowników z Kraju Kwitnącej Wiśni kładzione są poduszki oraz maty tatami. Na nich się przede wszystkim kuca, klęczy i przysiada i w ten sposób właśnie spożywa posiłki. Jest to niesamowicie wartościowe, że Japończycy aż tak przywiązują uwagę do tradycji. Musimy wiedzieć, że w stylizacji rodem z egzotycznej Japonii dominują przede wszystkim takie elementy, które wspólnie razem tworzą konstrukcyjną całość, zwartą i świetnie zgraną. Jest to spójna całość, w której kluczową rolę pełnią odpowiednio dobrane barwy takie jak na przykład kolory naturalne, czyli ziemiste – beże, biele, szarości, czerń, zgniła, przygaszona zieleń, brąz. Jest to bardzo ważne, aby te kolory były stonowane, optymistyczne i energetyzujące.